کاربران عزیز: به علت ثبت سفارش بالا در سایت احتمال تاخیر در ارسال وجود دارد

پیشاپیش از صبوری شما سپاسگزاریم

افراد برای حمل وسایل مورد نیاز در زندگی روزمره خود از انواع مختلف کیف حمل استفاده می کنند که کوله پشتی یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین آن ها می باشد . کوله پشتی تنسر در هر اندازه، رنگ و شکل وجود دارد و به بچه ها در سنین مختلف کمک می کند، استایل شخصی خود را حفظ کنند. به طور کلی، اگر کوله پشتی ها به درستی استفاده شوند، فوق العاده مفید خواهند بود. اما گاهی مشاهده شده است که به دلیل استفاده از کوله پشتی سنگین و نا مناسب افراد دچار آسیب های جدی می شوند.

کوله پشتی های سنگین چه عوارضی برای کودکان دارند؟ درصد کثیری از بچه های مدرسه خصوصا ابتدایی که در سنین پایین می باشند، از آسیب های ناشی از کوله پشتی سنگین آگاهی ندارند و بیشتر به داشتن آن فکر می کنند تا سنگینی و آسیب هایی که می تواند برای آنها داشته باشد. برای اینکه از آسیب دیدگی ناشی از کوله پشتی در کودکان جلوگیری کنیم، لازم است چند نکته را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

آسیب های ناشی از کوله پشتی سنگین

تحقیقات نشان داده است که کوله پشتی سنگین فشار قابل توجهی بر ستون فقرات وارد می کند و در نهایت باعث کمردرد و سایر آسیب های دیگر می شود که ممکن است عواقب منفی را برای آینده کودک شما به دنبال داشته باشد. 37 درصد کودکان 11 تا 14 ساله در طول سال از کمردرد و درد های گردنی و شانه می نالند که بنا به تحقیق و گزارش محققان علت اصلی این درد ها را کوله پشتی سنگین کودکان دانسته اند که به برخی از آن ها در ذیل اشاره می کنیم.

کوله پشتی سنگین

 • سفت شدن عضلات و مفاصل
 • کشیدگی کلی پشت و گردن
 • تحت الشعاع قرار دادن وضعیت بدن به خصوص در حالت ایستاده
 • آسیب های جدی به ستون فقرات و شانه
 • آسیب به دنده ها و کمر
 • خستگی بیش از حد عضلات

 آیا استفاده از کوله پشتی خطرناک است؟ کوله پشتی وسیله کاربردی و پرطرفدار در میان اکثر افراد به خصوص قشر جوان که برای مصارف مختلف از جمله مدرسه با خود حمل و استفاده می کنند. استفاده از کوله پشتی به خودی خود خطرناک و نگران کننده نیست، اما در صورت عدم استفاده صحیح و نا به جا کوله پشتی سنگین، به مرور زمان موجب کمردرد و حتی فشار به ستون فقرات، شانه، کتف و گردن خواهد شد. متاسفانه این یک آسیب دیدگی رایج و متداول است که به دلیل استفاده نامناسب میان افراد شایع شده و درگیر آن می باشند، ولی نگران نباشید ما راه هایی را به شما نشان خواهیم داد که شما می توانید از کوله پشتی خود به درستی استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

انتخاب کوله پشتی مناسب

  همیشه بزرگترین جنس بهترین نیست درست مانند کیف های حمل مانند کوله پشتی که هر چقدر بزرگ تر باشد سنگین تر بوده و با آسیب های جدی رو به رو خواهیم بود. بهتر است کوله پشتی را خریداری نمایید که متناسب با سن و اندازه کودک باشد تا از آسیب های وارده نیز جلوگیری نماید. ما کوله پشتی تنسر را به شما معرفی می کنیم که عالوه بر کاهش و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از کوله پشتی سنگین اعم از آسیب های گردنی و کمردرد شامل بسیاری دیگر از مزایا و خدمات گوناگون است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 1. کوله پشتی تنسر دارای بند های کمر یا در زبان عامیانه بند های پر شده یا باشد که با کمر کودک در تماس است. مدل هایی که بند کمر را در اولویت قرار می دهند با اطمینان می توان گفت بهترین خرید برای شما به شمار می رود و تا حد زیادی از آسیب های ناشی از کوله پشتی جلوگیری خواهد کرد. زیرا به توزیع بهتر وزن و پایداری کوله پشتی کمک بسیاری می کند
 2. اگر نگاهی به کوله پشتی تنسر بیندازید آن گاه متوجه خواهید شد که در مقایسه با طراحی و ساخت سایر برند های کوله پشتی دارای جیب های زیادی می باشد که این مزیت باعث شده است سنگینی و فشار در بخش های مختلف کوله پشتی تقسیم شده و کودک شما کمتر در معرض آسیب های گردنی، کمردرد و … قرار بگیرد
 3. اکثر پزشکان و فیزیوتراپیست ها توصیه می کنند که وزن کوله پشتی کودک شما از 10 تا 15 درصد از وزن بدن او بیشتر نباشد تا بتواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کرده و راحتی و سبکی را برای کودک شما به ارمغان آورد که کوله پشتی تنسر این امکان را برای شما فراهم کرده است
 4. کوله پشتی متناسب با اندازه و وزن کودک خریداری نمایید: عرض کوله پشتی باید متناسب با عرض کودک باشد. ارتفاع کوله پشتی باید دو اینچ زیر شانه تا وسط کمر و در صورت نیاز بالاتر از کمر باشد که این برند و مجموعه تمام این موارد را تحت پوشش قرار داده است.

کوله پشتی تنسر دارای بند های پهن است: برای راحتی بیشتر و برای محافظت از شانه ها در برابر فشار های احتمالی به این نوع بند ها در هنگام خرید توجه داشته باشید. کوله پشتی تنسر از بند های پهن در طراحی و دوخت کوله پشتی ها استفاده می کند که برای موقعیت های مختلف مناسب می باشند.

نشانه های کوله پشتی سنگین : آیا تاکنون بررسی کرده اید که کوله پشتی شما یا کودک دلبند شما داری وزن مناسبی است یا خیر؟ بسیار پیش آمده که کودک شما هنگام حمل کوله پشتی به طور مرتب احساس کمردرد، درد شانه یا درد مفصل می کند. احتمال اینکه او از یک کوله پشتی نامناسب استفاده می کند، وجود دارد. برای اینکه مطمئن شوید، کوله پشتی که در اختیار کودک قرار گرفته سنگین نیست و مناسب می باشد به برخی از علائم کوله پشتی سنگین می پردازیم که در این زمینه کمک کننده می باشد.

 1. شکایت از گردن درد/ کمردرد/ سردرد
 2. هنگامی که کوله پشتی را پوشیده است برای جبران سنگینی کوله پشتی حالت خم شده به خود می گیرد.
 3. .مسائل مربوط به وضعیت بدن یک شانه بالاتر از دیگری قرار می گیرد یا سر به جلو متمایل است.

پس تا اینجا متوجه شدیم که حمل کوله پشتی سنگین، با چه عوارض و آسیب های جدی همراه است. بنابراین باید تمام نکاتی که یک کوله پشتی مناسب دارد را در نظر گرفت و با خرید یک کوله پشتی مناسب مانند کوله پشتی تنسر این سلامتی را به عزیزانمان هدیه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه